DALLAS PORAŽEN V ZAKLJUČKU TEKME

DALLAS – Po slabših predstavah v zadnjem času so tokrat Mavericksi zaigrali bolj čvrsto v obrambi ter povzročali velike probleme tretji ekipi zahoda, Houston Rockets. Gostujoča ekipa je bila v zaključku tekme srečnejša, saj je Chris Paul blokiral met Jalena Brunsona za zmago in zmaga 94 : 93 je odšla v Houston.

Rocketsi so trenutno najbolj vroča ekipa v ligi, saj je bila to že njihova osma zaporedna zmaga, v svojih vrstah pa imajo košarkarja, ki je v izjemni formi. James Harden ima v letošnji sezoni povprečje 36,3 točke na tekmo, kar zagotovo ni bil dober obet za Dallas, ki je v zadnjih tednih v krizi. Mavsi so zaigrali zelo odločno in se obrambno osredotočili na prvega zvezdnika Houstona ter ga odlično zaustavili, saj je dosegel zanj zelo skromnih 20 točk ob slabem metu iz igre (25 : 7).

V napadu je Dallas odigral zelo ekipno, Luka Dončić je bil z 19 točkami prvi strelec ekipe, ob tem je še devetkrat podal in bil najbolj zaslužen za rezultatsko izenačenost do začetka zadnje četrtine, ko je Houston povedel za 12 točk, kar je bila najvišja razlika na tekmi.

Domači so se že do sredine zadnje četrtine vrnili v igro in do konca sta bili ekipi izenačeni. Luka je z dvema asistencama v zaključku tekme poskrbel, da je bil Dallas le na točki zaostanka, priložnost za zmago pa se je ponudila po zgrešenem prodoru Hardna. Zadnji napad je organiziral Luka, ki je nase navlekel tri obrambne igralce Houstona, podal je do Jalena Brunsona, ki je metal na koš, vendar je njegov met blokiral Chris Paul in zmage so se veselili gostujoči košarkarji.

Luka Dončič je odigral zelo dobro, saj je bil v dobrih 37 minutah le eno podajo oddaljen od novega trojnega dvojčka, dosegel je 19 točk, 15 skokov in devet podaj. Ob tem je podelil še dve blokadi, eno Clintu Capeli in eno Jamesu Hardnu. Pri gostih je bil s 26 točkami najuspešnejši Eric Gordon.