DALLAS Z ZMAGO OHRANJA UPE NA KONČNICO

DALLAS – Z Zdravljico je Dallas pozdravil okoli sto slovenskih navijačev, ki so spodbujali Maverickse na tekmi proti četrtouvrščeni ekipi zahodne konference Portland Trail Blazers. V tekmi, ki jo je Luka Dončić začel odlično z zabijanjem preko Jusufa Nurkića, ni manjkalo preobratov, ob koncu pa so z odlično igro v zadnji četrtini zmagali Mavsi z rezultatom 102 : 101.

Že prva medsebojna tekma je bila razburljiva, saj je Dončić zadel neverjeten met za podaljšek, na koncu pa so bili srečnejši Blazersi. Tudi tokrat je po prvi četrtini kazalo na izenačeno tekmo, nato pa so igralci Portlanda v drugi četrtini zaigrali bolje in si do polčasa priigrali deset točk prednosti. V tretji četrtini je domačinom kazalo še slabše, saj se je razigral prvi zvezdnik gostov Damian Lillard, ki je v tem delu igre dosegel 21 točk, Portland pa je povedel že za 15 točk (96 : 81). Nato je prišlo pri gostujoči ekipi do popolnega kolapsa, saj kar sedem minut niso dosegli niti točke ter deset minut ostali brez koša iz igre. V zadnjem delu igre so dosegli zgolj devet točk, medtem ko jih je Dallas dosegel 24.

Znova je v ključnih trenutkih v ospredje stopil slovenski igralec, ki je s trojko najprej znižal zaostanek na tri točke, malo kasneje je lepo preigral Lillarda in zadel iz prodora za vodstvo Dallasa, ter še z enim košem iz prodora in dodatnim prostim metom svojo ekipo popeljal do vodstva 102 : 99. Blazersi so znižali zaostanek preko C. J. McColluma, obe ekipi pa sta zapravili zadnja napada na tekmi, tako da je zmaga ostala v Dallasu. Luka Dončić se je ustavil pri 28 točkah, devetih skokih in šestih podajah. Pri Portlandu je bil najboljši Lillard s 30 točkami, tremi skoki in petimi asistencami.

Dallas s to zmago ostaja v boju za končnico, trenutno za osmo uvrščenimi Clippersi zaostaja za pet zmag, odigrali pa so dve tekmi manj od moštva iz LA-ja.