DALLAS – V derbiju zahodne konference, kjer sta se pomerili ekipi Dallas Mavericks in LA Clippers, so bili gostje v zaključku tekme uspešnejši in so zmagali s 110 : 107, ter tako podaljšali zmagoviti niz na štiri zmage. Še huje kot poraz je domačo zasedbo prizadela poškodba Dwighta Powlla, ki si je poškodoval Ahilovo tetivo in že končal letošnjo sezono.

Mavsi so po dobri igri v prvi četrtini v zaključku le-te ostali brez pomembnega igralca, saj se je poškodoval krilni center Dwight Powell. Po izenačenem prvem delu (24 : 24) je druga četrtina pripadla Clippersom, ki so na odmor odšli s prednostjo 11 točk. V tretji četrtini se je domača ekipa vrnila v igro in do samega zaključka tekme držala stik z nasprotnikom. Ob koncu so pri vodstvu gostov za tri točke imeli lepo priložnost izsiliti podaljšek, vendar je Tim Hardaway Jr. zgrešil met za tri točke in zmaga je odšla v LA. Pri Clippersih se je najbolj izkazal MVP lanskega finala Kawhi Leonard, ki je v ključnih trenutkih tekme polnil koš Mavericksov in se ustavil pri 36 točkah in 11 skokih, medtem ko je pri Dallasu znova izstopal Luka Dončić, ki je prav tako dosegel 36 točk, dodal pa je še 10 skokov in devet podaj. V ekipo Dallasa se je po odsotnosti na 10 tekmah vrnil latvijski reprezentant Kristaps Porzingis, ki je v 27 minutah dosegel 10 točk in devet skokov, vendar ni bil najbolj uspešen pri metu iz igre, saj je tekmo zaključil s 23-odstotnim metom, od tega trojke 8 : 1.

Po porazu sta tako Luka kot trener Dallasa Rick Carlisle bolj kot poraz obžalovala poškodbo Powlla: “ Težko je, Dwight je odlična osebnost, veliko nam pomeni, tako na igrišču kot ob njem,” je po tekmi povedal Luka, Rick pa dodal: “To je za nas velik udarec, je eden od vojščakov naše franšize.”