JOKIĆ ODLOČIL ZMAGOVALCA V DENVERJU

DENVER – Na sporedu je bila tekma med Denver Nuggets, kjer igra najboljšo sezono v NBA karieri Nikola Jokić, in Dallas Mavericks, kjer blesti slovenski košarkar Luka Dončić. V zanimivi tekmi, kjer sta bila omenjena igralca prvi imeni srečanja, je zmagovalca odločil zadnji met, ko je Jokić z eno roko zadel za zmago Nuggetsov 100 : 99.

Dallas je nadziral potek tekme in imel večji del tekme prednost, v zadnji četrtini celo 12 točk, kar je bila najvišja prednost na tekmi. Nato pa je odgovornost prevzel Nikola Jokič, ki se omenja tudi kot kandidat za naziv najboljšega posameznika (MVP) rednega dela sezone in zadel vse štiri mete v zadnji četrtini, vključno z zmagovalnim.

Njegov soigralec Paul Millsap je bil s 33 točkami najboljši strelec tekme, po tekmi pa vidno navdušen nad Jokićem: »To potrebujemo od njega. To so stvari, ki jih počne za ekipo že vso sezono. Zagotovo bo dobil moj glas v glasovanju za MVP.«

Po izgubljeni žogi Denverja so priložnost za prevzem vodstva dobili Mavericksi. V zadnjem napadu za Dallas in zaostanku za točko je odgovornost prevzel Luka Dončić, ki je s prodorom pod koš in neverjetnim zabijanjem popeljal Dallas v vodstvo za točko, ob tem pa je bil storjen tudi prekršek.

Za izpeljano akcijo ga je pohvalil tudi njegov trener Rick Carlisle: »Naredil je odlično potezo za prevzem vodstva.« Do konca tekme je ostalo še 5,8 sekunde, Luka je imel na voljo še dodatni prosti met, ki pa ga je žal zgrešil. Ne glede na to, da si je po tekmi očital, da bi moral zadeti prosti met in da je na cedilu pustil ekipo, je znova odigral odlično tekmo, na kateri je dosegel 24 točk, 11 skokov in devet podaj.