SALT LAKE CITY – Sinoči so Dallas Mavericks gostovali pri “vroči” ekipi Utah Jazz, ki je na zadnjih dvajsetih tekmah izgubila le dvakrat in se z izjemnim nizom povzpela na visoko drugo mesto zahodne konference. Kljub temu, da so Mavsi vodili večji del tekme, so morali ob koncu priznati poraz domači ekipi z rezultatom 112 : 107.

api_adlog.php.gifDallas je tekmo začel dobro in na krilih Luke Dončića, ki je v uvodni četrtini dosegel 12 točk, po dvanajstih minutah vodil 36 : 25. Čeprav so v drugi četrtini domačini zaigrali bolje, so gostje ohranili vodstvo ob polčasu, in sicer za tri točke. V tretji četrtini je prednost Mavericksov znova narasla na dvomestno število, vendar jim razlike desetih točk ni uspelo zadržati, tako da je bil po 36 minutah igre rezultat 84 : 80. V zadnji četrtini je bila razlika še vedno na strani gostov, tri minute do konca še vedno štiri točke, prav tako pa manj kot minuto do konca še vedno točka prednosti, ob koncu pa zmaga domačinov za pet točk. Mavsi so tako izgubili 17. tekmo v tej sezoni, kar 11 tekem za manj kot pet točk, kar nakazuje na to, da bo moral Dallas v zaključkih tekem odigrati bolje in narediti korak naprej.

Luka Dončić je dosegel 25 točk, sedem podaj in šest skokov v 36 minutah igre in bil znova prvi igralec Dallasa, vendar to ni bilo dovolj za uspeh na težkem gostovanju.

Mavsi so po poškodbi Dwighta Powlla odigrali tri tekme in zmagali le enkrat, so pa že potegnili prvo potezo, ki bo zapolnila nastalo vrzel, iz Golden State Warriorsov so pripeljali  Willieja Cauleyja-Steina, ki naj bi ekipi pomagal že na naslednji tekmi proti Oklahomi.