PORTLAND – Po tesnem porazu proti Clippersom so Mavsi znova odigrali tekmo proti Portland Trail Bazersom, tokrat v Moda Centru. Prva tekma po poškodbi krilnega centra Dwighta Powlla je v taktiko Mavsov vnesla spremembe. Kljub kriznim minutam v tretji četrtini so predvsem po zaslugi dobrega meta, zadeli so 22 trojk, prišli do precej lahke zmage 133 : 125.

Na poziciji centra je zaigral Latvijec Kristaps Porzingis, v peterki pa je na poziciji branilca ob Luki Dončiću začel še Seth Curry. Blazersi so bili idealen tekmec za iskanje novih taktičnih zamisli, saj imajo tudi sami veliko težav s poškodbami visokih igralcev. Dallas je prevladoval skozi celotno srečanje, največ so vodili za kar 25 točk, le v tretji četrtini se jim je zgodil mrk, ko so domačini dosegli 17 zaporednih točk. Dallas je v zadnji del tekme vstopil s 13 točkami naskoka in izkušeno preko Porzingisa ohranjal dvomestno prednost. Po izvrstni predstavi proti Warriorsom, ko je z 61 točkami dosegel rekord kariere, je tudi tokrat v domači ekipi blestel Damian Lillard, ki je dosegel 47 točk, od tega kar osem trojk. Pri gostujoči ekipi iz Teksasa pa je bil znova najboljši igralec Luka Dončić, prispeval je 27 točk, dodal pa še šest skokov in devet podaj. Porzingis je dosegel 20 točk, Seth Curry pa 17.

“Odigrali smo dobro, Lillard je odličen igralec, zelo težko ga je ustaviti, Portland pa je nevarno moštvo. Zelo vesel sem, da se je tako izteklo,” je dejal Dončić po zmagi. Kljub temu, da se jim bo poškodba Dwighta močno poznala, se cilji moštva niso spremenili: “Cilji ostajajo enaki, uvrstitev v končnico, nadaljevati moramo kot sedaj, pomembna je vsaka tekma, gremo korak za korakom.”