MILWAUKEE DO ZMAGE V DALLASU

DALLAS – Po menjavi igralcev so se Mavericksi v domači dvorani pomerili z najboljšo ekipo letošnje sezone Milwaukee Bucks. Gostje, ki so v Dallas prišli z nizom petih zaporednih zmag, so na krilih svojega najboljšega igralca in kapetana All Star ekipe Giannisa Antetokounmpa brez večjih težav prišli do nove zmage 122 : 107.

V prestopnem roku je bila ekipa Luke Dončića med najaktivnejšimi, razen Luke so zamenjali celotno peterko in neuigranost je zagotovo terjala davek, saj Mavsi razen v prvi četrtini niso bili konkurenčni Bucksom. “Težko je, navajen sem bil na soigralce, vendar se bo treba prilagoditi,” je povedal Luka po tekmi.

Domačini so v tretji četrtini, po zaostanku za 23 točk, z natančnimi meti izza črte vodstvo Bucksov znižali na sedem, vendar jim popoln preobrat ni uspel, saj je zadnja četrtina znova pripadla gostom. Telički so se v napadu zanašali predvsem na met iz razdalje in zadeli rekordnih 22 trojk, od tega osem v tretji četrtini, v obrambi pa so bili premalo odločni in so dovolili gostom, da so v raketi dosegli 80 točk, ob tem pa zbrali še 14 skokov več. Na to je opozoril tudi trener Rick Carlisle po tekmi: “ Nismo nudili dovolj odpora, prejeti 80 točk v raketi je neverjetno. Lahko smo boljši in igralce bo treba bolje pripraviti, da bodo bolj dosledni.”

Pri Bucksih je največ točk dosegel Giannis Antetokounmpo 29, ob tem je zbral še 17 skokov. Pri domačih je Luka Dončić dosegel 20 točk in imel še tri skoke in dve podaji.