Mavericksi so gostovali v prestolnici in proti Washington Wizardsom po veliki napaki v obrambi tekmo izgubili v zadnji sekundi, ko je najboljši igralec Čarovnikov Bradley Beal zadel polaganje za zmago 119 : 118. V izenačeni tekmi, kjer sta se moštvi menjavali v vodstvu, je Dallas v tretji četrtini vodil z najvišjo razliko na tekmi, za osem točk, kar pa ni bilo dovolj za zmago. Tim Hardaway Jr. je bil 1,8 sekunde pred koncem tekme le enkrat uspešen izza črte prostih metov in je Mavse povedel v vodstvo 118 : 117. Domačini so imeli po minuti odmora stranski avt, ki so ga izkoristili na najboljši način, saj je Beal zadel za zmago. To je bil drugi zaporedni poraz Dallasa.

Minimalni poraz proti Washingtonu ni imel velikega vpliva na košarkarje Dallasa, saj so na gostovanju pri ekipi Michaela Jordana, Charlotte Hornets, prišli do 32. zmage v sezoni. Na tekmi, kjer so Mavericksi igrali brez Luke Dončića in Kristapsa Porzingisa, zmaga nikoli ni bila vprašljiva, saj so gostje že po prvi četrtini vodili za 21 točk, najvišja prednost pa je bila celo 31 točk. Ob koncu je uspelo domači zasedbi prednost Mavsov znižati na 16 točk, rezultat je bil 110 : 116. Pri Dallasu sta se izkazala Seth Curry s 26 točkami in novinec, ki je prišel iz Golden Stata, Willie Cauley-Stein, ki je dosegel dvojni dvojček s 15 točkami in 10 skoki.

Če bo Luka dobil zeleno luč zdravniške službe, potem bi ga lahko videli v pogonu spet v noči na torek, ko Dallas gosti Utah Jazz. Zadnjo tekmo pred All-Star vikendom pa bo Dallas igral v sredo, ko v Teksas prihajajo Sacramento Kings.