Oklahoma City – Prvič po tragediji, ki se je zgodila v nedeljo, v kateri so umrli Kobe Bryant, njegova hčerka Gianna ter sedem drugih potnikov v helikopterju, so na parket stopili igralci Dallas Mavericks. Kot je v navadi na vseh dosedanjih tekmah po nesreči, so tudi tokrat ekipe izrazile spoštovanje do umrlega zvezdnika in v prvih napadih prekršili pravilo osem sekund za prenos žoge v napadalno polovico ter 24 sekund, ki so namenjene za napad moštva. Obe števili sta namreč povezani s številkama 8 in 24, ki ju je v karieri nosil Bryant.

Mavsi so izkoristili odsotnost prvega zvezdnika ekipe Chrisa Paula in se Thunderjem maščevali za poraz na zadnji medsebojni tekmi. Gostje iz Dallasa so imeli tekmo pod kontrolo večino časa in v tretji ter četrti četrtini povedli že za 16 točk, ob koncu pa slavili z desetimi točkami razlike, 107 : 97.

Luka Dončić je odigral odlično tekmo in v 33 minutah na igrišču dosegel 29 točk, 11 skokov in pet podaj. Po tekmi je priznal, da mu ni bilo lahko: “Še vedno ne morem verjeti, da se je to zgodilo. To je bila najtežja tekma, ki sem jo odigral. Pred kratkim, na tekmi proti Lakersom, me je nagovoril v slovenskem jeziku in to je bilo zares neverjetno.”

Pri Mavericksih je bil prvič na klopi tudi nov igralec Willie Cauley-Stein, ki proti Oklahomi še ni zaigral.