ZMAGA SAN ANTONIO SPURSOV V DALLASU

DALLAS – Po nedeljski tekmi proti Houstonu je v Dallas prišla še druga ekipa iz Teksasa, San Antonio Spurs. Spursi, ki so trenutno šesti na Zahodu, so prišli do šeste zaporedne zmage z rezultatom 112 : 105 in imajo takoj za Rocketsi drugi najdaljši niz zmag v celotni ligi.

Ekipa legendarnega Gregga Popovicha še vedno lovi čim boljšo pozicijo v playoffu, medtem ko je Dallas že izgubil vse možnosti za osmo mesto, ki še vodi v končnico, saj je od All Star premora na desetih tekmah dosegel zgolj eno zmago.

Ravno zato je nekoliko presenetila odločitev trenerja Ricka Carlislea, da je v igro poslal Luko Dončića, ki je bil pred tekmo vprašljiv za igranje, saj je na tekmi proti Houstonu začutil bolečino v kolenu. Še bolj pa so se na to osredotočili ameriški kolegi po slabši predstavi Luke, ki je bil nenatančen pri metu iz igre, predvsem pa pri izvajanju prostih metov, ki jih je metal 9 : 1. “Za njim je bila naporna noč, sam pa sem verjetno storil napako, ko sem mu na igrišču namenil toliko minut, čeprav je to njegovo povprečje,” je po tekmi dejal trener Rick Carlisle.

Luka je sicer dosegel 12 točk, šest skokov in sedem podaj, vendar se je videlo, da ni bil stoodstotno pripravljen na tekmo. Spursi so nadzirali potek tekme in povedli že v prvi četrtini za 10 točk, skozi srečanje pa ohranjali razliko, do končnih 112 : 105. Pri domačih je bil Jalen Brunson najbolj razpoložen, saj je dosegel rekordnih 34 točk, 33 jih je na drugi strani dosegel DeMar DeRozan.